WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

1 Kaşık Keten Tohumuyla Mucizeler Yaratın! - BERSU EKİNCİ

2 Ağustos 2017- Bersu Ekinci0
flaxseed.jpg

Sağlıklı yaşama ve sağlıklı beslenmeye ilgi duyanların yakından tanıdığı bir süper besin ile karşınızdayız. Keten Tohumu son yılların en çok merak edilen besinlerinden biri olmayı başardı. Minik tanelerin içerisinde sakladığı devasa sağlık faydaları ise keten tohumunun önemini artırıyor.

Tüm doktorların ve beslenme uzmanlarının mutlaka her gün tüketilmesi gerektiğini vurguladığı keten tohumu hakkında neler biliyoruz? İşte keten tohumu hakkında her şey…

Keten Tohumu omega 3 ve omega 6 yağ asitlerinin yanı sıra bol miktarda da b12 vitamini içerir. Besin değeri bakımından son derece yüksek bu bitki, sağlıklı mutfakların vazgeçilmezi.

Zayıflamak isteyenlerin, formda kalmak isteyenlerin tercihidir. Çünkü tohumun içinde bulunan yararlı yağlar vücuttaki zararlı yağların atılmasını sağlar.

Mide ve bağırsaktaki zarların temizlenmesine yardımcı olur. Bu sayede zararlı bakterilerin sindirim sisteminize zarar vermesini önleyebilirsiniz.

Keten tohumu vücuda girdiğinde aynı boyutta kalmaz ve midede şişer . Bu sayede bağırsakları doldurduğundan hemeroid rahatsızlığına iyi gelir.

Düzenli olarak kullanıldığında, kan şekeri ve basıncını düzenlediği için tansiyon ve şeker hastalarınında tüketmesi gerekmektedir.

Günümüz hastalıklarından unutkanlığa içindeki yüksek orandaki B12 sayesinde savaş açmış bir bitkidir.

Östrojen hormonunu artırıcı etkisi olan keten tohumu kadınların mensturasyon dönemini rahat atlatmasını sağlar.

Peki keten tohumu nasıl tüketili?

1 Tatlı kaşığı keten tohumunu salataların üzerine serperek, tavada hafifçe kavurarak ve omletlerin içerisine ekleyerek tüketebilirsiniz. 


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.