Göbek eriten buzlu yeşil çay

24 Haziran 2019- Bersu Ekinci0
ESY-022804095-1.jpg

Sizin de giderek artan yaz sıcaklarıyla başınız dertte mi? Öyle ya, mevsimin en sıcak günlerini yaşıyoruz. Hava sabah saatlerinde bile sıcak. Peki böyle günlerde canınız en çok ne tüketmek istiyor? Şöyle içinizi ferahlatacak buzlu içecekler! Ama durun bir dakika, hemen buzdolabının yolunu tutup o kutu içindeki gazlı içeceklere uzanmayın. Eğer bunu yaparsanız şeker başta olmak üzere sağlığa da kilo vermeye ya da kilo korumaya da olumsuz etki edecek birçok katkı madddesini vücudunuza yükleyeceksiniz. Buna gerek yok! Böyle havalarda yapmanız gereken bol bol su içmek. “Ama benim canım daha farklı ve serinletici bir şeyler içmek istiyor” diyorsanız bunun da bir yolu var. Hem de en sağlıklısından. Bugün size yaz sıcaklarında içinizi ferahlatacak göbek eriten buzlu yeşil çay tarifi vereceğim. Hiçbir katkı maddesi içermeyen, kilo vermenize özellikle de göbek yağlarını eritmeye yardımcı olacak bir içecek bu. Üstelik de içinizi ferahlatacak. Göbek eriten buzlu yeşil çay tarifi için gereken malzemeler neler, bu içecek nasıl yapılır gelin bir bakalım.

Göbek eriten buzlu yeşil çay tarifinin ana malzemesi yeşil çay. Kilo vermek özellikle de göbek eritmek isteyenlerin yeşil çaydan nasıl büyük faydalar sağlayacağını, yeşil çayın zayıflamaya etkilerini size daha sonra bir kez daha hatırlatacağım.

Ama önce sizi fazla bekletmeden göbek eriten buzlu yeşil çay için gerekli malzemeler neler, bu malzemeler nasıl kullanılır onu anlatayım.

Göbek eriten buzlu yeşil çay: Gerekli malzemeler

Göbek eriten buzlu yeşil çay

 • Bir poşet yeşil çay
 • Bir orta boy sürahi dolusu su
 • Yarım misket limonu
 • 2 ya da 3 yaprak taze nane

Göbek eriten buzlu yeşil çay yapımı için gerekli malzemeler böyle. Şimdi gelelim bu ferahlatıcı içeceğin nasıl hazırlanacağına.

Serinleten içeceğin hazırlanışı

Şimdi de gelin bakalım adım adım göbek eriten buzlu yeşil çay tarifinin nasıl hazırlandığına.

 • İlk adım yeşil çayı sanki sıcak sıcak içecekmiş gibi hazırlık yapmak. Önce tam kaynamadan ısınan suyun içine bir poşet yeşil çayı koyun ve demlenmesini bekleyin.
 • Bir 15 dakika kadar çayın demlenmesini bekledikten sonra poşeti suyun içinden çıkarın ve yeşil çayınızı bir kenarda daha sonra kullanmak üzere bekletin.
 • Göbek eriten buzlu yeşil çay yapımında şimdi ikinci adıma sıra geldi.
 • Çayınız bir kenarda beklerken yarım misket limonunu sıkarak suyunu çıkarın ve küçük bir fincanın içine koyun. Bu suyun içine taze nane yapraklarını da ekleyin.
 • Göbek eriten buzlu yeşil çay yapımının son adımına yaklaştık. Demlenmiş olan çayınız artık iyice soğudu.
 • İçi su dolu orta boy sürahinin içine çayınızı, sıkılmış misket limonu suyunu ve nane yapraklarını ekleyin. Bu karışımı bir kaşıkla hafifçe karıştırın.

Göbek eriten buzlu yeşil çay tarifiniz artık hazır sayılır. Yapmanız gereken, bu karışımın içine buz küplerini eklemek. İşte hem kilo aldırmayan hem göbek eritmeye yardımcı hem de tam yaz sıcaklarında içinizi ferahlatacak içeceğiniz hazır!

Dilerseniz içeceğinize buz eklemek yerine buzdolabında bekletip iyice soğuyunca da tüketebilirsiniz.

Yeşil çayın sağlık faydaları ve kilo vermeye etkisi

Göbek eriten buzlu yeşil çay

Göbek eriten buzlu yeşil çay hazırlanışı bu kadar. Şimdi sıra geldi yeşil çayın sağlık faydalarına ve kilo vermeye etkisine…

 1. Yeşil çayın en önemli özelliği çok iyi bir antioksidan olması. Bu özelliği sayesinde çeşitli kanser türlerini önlemekten tansiyonu düzenlemeye ve kalp sağlığını desteklemeye uzanan faydaları var.
 2. Parkinson ve Alzheimer gibi çağımızda yaygın olarak görülen hastalıkları önlemeye yardımcı olur.
 3. Yeşil çay tüketildiğinde tokluk hissi sağlar.
 4. Metabolizmayı hızlandırıp kilo vermeye yardımcı olur.
 5. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını destekler.
 6. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.

Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.