nar arşivleri - BERSU EKİNCİ

anasu.jpg

16 Eylül 2020- Bersu Ekinci0

Size her zaman susuz kalmamanızı öneriyorum hatırladığınız gibi. Çünku su içmenin tepeden tırnağa öyle çok faydası var ki saymakla bitmez! Gelin bugün de hem vücudunuza ihtiyacı olan suyu sağlayacağınız hem de bir yandan bedeninizi toksinlerden arındıracağınız bir tarif paylaşayım sizinle. Kilo vermeye yardımcı vücudu toksinlerden arındıran detoks suyu nasıl yapılır anlatayım. Bu detoks suyu çok güçlü antioksidan etkisi olan bir meyveyle hazırlanıyor. Üstelik bu meyvenin sadece kilo vermek isteyenler için değil herkes için genel sağlık anlamında faydaları var. Haydi bakalım lafı çok uzatmadan geçelim kilo vermeye yardımcı vücudu toksinlerden arındıran detoks suyu konusuna.


narina.jpg

3 Şubat 2020- Bersu Ekinci0

Çocukken birbirimize en çok sorduğumuz o bilmeceyi hatırlamayan yoktur büyük olasılıkla:  “Çarşıdan aldım bir tane eve geldim bin tane!” Nedir bu? Evet, bildiniz. nar! Dünyanın en çok nar yetişen ülkelerinden birinde yaşadığımıza göre bu bilmecenin kuşaktan kuşağa yayılması da doğal. Peki ya nardan yeteri kadar faydalanıyor muyuz? Bilmiyorum, sık tüketiyor musunuz ama bugün size nar kullanarak yapılan basit bir detoks suyu tarifi hazırladım: Yağ yaktıran narlı detoks içeceği… Hem vücuttaki yağları yakmaya hem de toksinlerden kurtulmaya yardımcı olacak bir içecek bu. Hazırlanması çok kolay, üstelik ferahlatıcı ve sindirime de faydalı. O zaman fazla vakit yitirmeden bir bakalım yağ yaktıran narlı detoks içeceği nasıl yapılıyor.


ANA2.jpg

14 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Sadece kilo vermek ve kilo korumak için değil aynı zamanda sağlıklı kalmak içinde yararlanacağınız en önemli vitamin ve mineral kaynakları sebze ve meyveler. Bugün size sebze ve meyveleri yemek dışında sularından da nasıl faydalanacağınız konusunda bazı bilgiler vereceğim. Özellikle de yağ yakan, kilo verdiren sebze ve meyve suları konusunda… Elbette bu besinleri yiyerek de tüketeceksiniz ama zaman zaman yağ yakma etkilerinden faydalanmak için sularını da tüketebilirsiniz. Haydi gelin bakalım yağ yakan, kilo verdiren sebze ve meyve suları konusuna.


ESY-004252412-1.jpg

24 Aralık 2018- Bersu Ekinci0

Gelin haftaya biraz lezzetli bir şekilde başlayalım. Sizinle kilo koruyan sağlıklı somon balığı tarifi paylaşayım. Üstelik son derece lezzetli. İçinde sadece somon balığı değil aynı zamanda nardan mandalinaya, bademden yeşil zeytine kadar çok çeşitli malzeme var.  Kilo koruyan sağlıklı somon balığı tarifi sizi öncelikle ruhsal olarak doyuracak. Lezzetli bir yemeğin tadına varacaksınız. Bir yandan da vitamin, mineral, sağlıklı yağlar ve lif gibi beslenmenin ana unsurları da eksik kalmayacak. Haydi gelin başlayalım kilo koruyan sağlıklı somon balığı tarifi konusuna.


6-1.jpg

22 Ekim 2018- Bersu Ekinci0

Büyük olasılıkla haberiniz vardır, beslenme söz konusu olunca hele kilo verme deyince bu konuda yardımcı olan meyvelerden birinin çok sık yetiştiği yerlerden birinin Türkiye. Peki biz bundan yeterince yararlanıyor muyuz? Evet, doğru tahmin ettiniz, nardan söz ediyorum. En çok Türkiye, İspanya, Azerbaycan, Hindistan ve İran’da yetişen nar, hem içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde kilo vermeye yardımcı oluyor hem de bir solukta sayılamayacak kadar sağlık faydasına sahip. Hazır mevsimi de gelmişken danışanlarımdan da çok sık duyduğum nar zayıflatır mı, narın sağlık faydaları neler? sorularının cevaplarına bir bakalım. Sadece tanelerinden değil suyundan da sağlık fışkıran nar, uygun şekilde tüketilirse hem kilo vermeye yardımcı olur, hem de genel sağlık üzerinde büyük faydası var. Hazırsanız başlıyorum anlatmaya nar zayıflatır mı, narın sağlık faydaları neler?


ana.jpg

5 Eylül 2018- Bersu Ekinci0

Konu sağlıklı kilo verme ya da kilo koruma olunca bütün adımlar hep aynı yere çıkıyor, değil mi? Bir yanda dümdüz bir karın hayali, diğer yanda bir türlü gitmek bilmeyen inatçı göbek yağları. Her ne kadar biraz uğraştırsa, emek ve sabır istese de düz bir karın hayal değil, inatçı göbek yağlarını eritmek de. Şimdi size düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyve hakkında bazı ipuçları vereceğim. Bu meyvelerin ortak özelliği ödem attırıcı olmaları. Bunun yanı sıra sindirim sisteminin düzenli çalışmasına da yardımcı oluyor bu meyveler. Kan şekerini düzenlemek ve açlık krizlerini önlemek de cabası. Gelin bakalım düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyve hangileri ve bu meyveleri nasıl tüketmek gerekir.


nar1.jpg

22 Kasım 2017- Bersu Ekinci0

Antioksidan Deposu Nar;
Çarşıdan aldım bir tane, eve geldim bin tane” bilmecesinin öznesi nar meyvesi, minik tanelerinde gizlediği sağlık faydalarıyla bizleri şaşırtıyor. Narın antioksidan özelliği kuvvetli bir meyve olduğunu artık ezberledik ama bu lezzetli meyvenin az bilinen ama çok önemli faydalarını biliyor muyuz? Mesela narın kansızlığa ya da diyabete iyi geldiğini biliyor musunuz?