5 Maddede Su İçmenin Kilo Vermeye Etkisi! - BERSU EKİNCİ -

22 Temmuz 2017- Bersu Ekinci0
su-1-1280x853.jpg

Söz konusu kilo vermek olunca suyun zayıflama üzerindeki rolünü küçümsediğimiz gerçeğiyle karşılaşıyoruz. Vücudumuzun %75’i sudan oluşurken, yeterli miktarda su tüketmeden sağlıklı bir beslenme biçimi benimsediğimizi söyleyemeyiz. Gün içerisinde çoğu zaman su içmeyi unutuyor ya da çeşitli içeceklerle su ihtiyacımızı karşıladığımız yanılgısına kapılıyoruz. Oysa vücudun su ihtiyacını çay, kahve ve diğer meşrubatlarla değil yalnızca su tüketerek karşılayabiliriz. Bu nedenle su tüketiminin zayıflama üzerinde ne kadar etkili olduğunu ve bütünsel beslenme sürecini nasıl etkilediğini bir kez daha vurgulamak istedik.

İşte 5 maddede su tüketiminin Zayıflama üzerindeki etkisi!

1- Su içmek metabolizmayı hızlandırır! Ne zaman bir şey yerseniz ya da içerseniz vücudunuz harekete geçip, midenize giren besinleri sindirmek için çalışmak zorunda kalır ve vücudunuzun daha fazla kalori harcamanızı sağlar.

2- Su içmek kendinizi tok hissetmenizi sağlar ve bir anda gözünüzü karartan açlık krizlerine engel olur. Açlıkla bağdaştırılan belirtilerin bir çoğu aynı zamanda susuzluğunda işareti. Yani enerjiniz düştüyse ve  başınız ağrımaya  başladıysa bu belirtilerin yalnızca açlık kaynaklı olmadığını söyleyebiliriz.

 

 

3- Yeterli miktarda su tüketmek, toksinlerin vücuttan  atılmasını sağlar ve vücudu temizler. Böylece vücudunuzdaki ödem ve şişliklerden daha hızlı kurtulabilirsiniz.

4- Enerjik olmak ve kilo vermek bir elmanın iki yarısı gibidir. Ne kadar enerjik olursanız gün içerisinde o kadar az atıştırma ihtiyacı hisseder ve egzersizlerinizi aksatmazsınız. Gün içerisinde ihtiyacınız olan su miktarını tükettiğinizde, kendinizi her zamankinden hafif ve enerjik hissedersiniz.

 

5- Gün içerisinde sık sık su tükettiğinizde, diğer içecekler aklınıza bile gelmeyecek. Masa başında çalışırken ve ya bir kafede arkadaşınızla sohbet ederken tükettiğiniz tüm içeceklerin kalorisinden ve içerdiği zararlı maddelerden su içerek uzak durabilirsiniz. Dilerseniz suyunuzun içerisine taze meyve ve sebzeler ekleyerek daha lezzetli ve aromatik bir hale getirebilirsiniz.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.