Göbek yağlarını eritmek için en etkili 7 yiyecek

21 Eylül 2020- Bersu Ekinci0
eski-1.jpg

Şunu hiç unutmayın kilo vermek özellikle de göbek yağlarını eritmek ve vücudunuzu şekle sokmak için hiçbir zaman geç değildir. Beslenme programında yapılacak uygun değişiklikler ve biraz da egzersiz ile hem zayıflamak hem de göbek yağlarını eritmek mümkün. Madem öyle gelin size göbek yağlarını eritmek için en etkili 7 yiyecek konusunda bazı ipuçları vereyim. Bir de bonus olarak içecek ekleyeyim son olarak. Bu yiyecekleri doğru bir şekilde tüketirseniz göbek yağlarını yakmak konusunda faydası olduğunu göreceksiniz. Haydi bakalım neymiş göbek yağlarını eritmek için en etkili 7 yiyecek.

Göbek yağlarını eritmek için en etkili 7 yiyecek

Göbek yağlarını eritmek için en etkili 7 yiyecek

Somon balığı: Göbek yağlarını eritmek için en etkili 7 yiyecek konusuna somon balığıyla başlamak istiyorum. Eğer karın kaslarınızı gururla göstermek istiyorsanız kesinlikle Omega 3 zengini somon balığını alışveriş listenizden ve beslenme programınızdan uzak tutmamanız gerektiğini söylemeliyim. Omega 3 sayesinde hem vücudunuz için gerekli olan sağlıklı yağ asitlerini alabilirsiniz hem de iltihaplanmalara karşı önleminizi almış olursunuz.

Ringa balığı: Devam edelim göbek yağlarını eritmek için en etkili 7 yiyecek konusuna. Gelin yine denizden çıkmayalım. Bu kez de ringa balığından söz etmek istiyorum. Öncelikle ringa balığının çok iyi bir protein kaynağı olduğunu söylemeliyim. Protein sadece yağ yakma konusunda değil aynı zamanda kas kütlesini geliştirme konusunda da etkili. Ringa balığı ayrıca sağlıklı bedenler için gerekli olan kolini de içerir. Bunu da bir not olarak buraya ekleyeyim.

Kinoa: Size bir önceki yazımda kinoanın sağlık faydalarını ve kilo verme konusundaki etkisini anlatmıştım hatırlarsanız. Eğer göbek yağlarından kurtulmak istiyorsanız kinoa tüketmenizi önenirim. Bunun en önemli nedeni bol protein içermesi. Yani bu sayede yağ yakmak için yardımcı oluyor. İçerdiği lifler yardımıyla çok uzun süre tokluk hissi sağlaması da cabası. Göbek yağlarını eritmek için en etkili 7 yiyecek konusunda listeye almak istediklerimden biri de kinoa.  Biraz daha ayrıntılı bilgi istiyorsanız kinoa ile ilgili kapsamlı yazımı bu linkte bulabilirsiniz.

Yaban mersini: Göbek yağlarını eritmek için en etkili 7 yiyecek arasında özellikle kan şekerini dengeleme konusunda öneririm bu meyveyi.  Çok etkili antioksidanlar içeren yaban mersini, göbek eritme konusunda da birebir. Yaban mersininin kilo verme ve göbek eritme konusundaki faydalarını daha ayrıntılı olarak öğrenmek istiyorsanız sizi bu linkten ilgili yazıya alalım.

Acı kırmızı biber: Biliyorum artık bunu ezberlediniz! Ama bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Acı kırmızı biber içerdiği kapsaisin sayesinde yağ yakmanıza yardımcı olur. Göbek yağlarını eritmek için en etkili 7 yiyecek arasında yer alan acı kırmızı biberi ister sebze olarak, isterseniz de toz haline getirilmiş şekliyle tüketebilirsiniz. Ama lütfen dikkat! Eğer mide ya da bağırsaklarınızla ilgili sağlık sorunları yaşıyorsanız yağ yakmak için diğer seçeneklere yönelmenizi öneririm.

Yumurta: Göbek yağlarını eritmek için en etkili 7 yiyecek konusunu anlatıp yumurtayı es geçmek olmaz! Özellikle sabah kahvaltıları için iyi bir seçenek olan yumurta, hem uzun süre tokluk hissi sağlar hem de protein ve kolin içerir. Bu son iki ayrıntı yani yumurtanın içerdiği protein ve kolin de yağ yakma konusunda etkilirdir. Yumurtanın zayıflama ve yağ yakma konusundaki etkileriyle ilgili yazımı bu linkte bulabilirsiniz. 

Kabak çekirdeği: Şimdi “Nasıl yani?” diyorsunuz belki de. Ama inanın bana kabak çekirdeğinin de yağ yakma konusunda etkisi büyük. O yüzden göbek yağlarını eritmek için en etkili 7 yiyecek konusunda ona da yer vermek istedim. Bunu nasıl yaptığına gelirsek… Kabak çekirdeğinin içerdiği yağ tipi özellikle kadınlarda göbek yağlarının yakılması konusunda etkili.  Omega 3 başta olmak üzere magnezyum, potasyum ve protein kaynağı olan kabak çekirdeğinin sağlık faydaları ve kilo vermeye etkisi o kadar çok ki! Elbette tuzsuz olması ve tüketiminin günde bir avucu geçmemesi şartıyla. Kabak çekirdeğinin sağlık faydaları ve zayıflamaya etkisi konusundaki kapsamlı yazımı şu linkte bulabilirsiniz.

Göbek yağlarını eritmek için en etkili 7 yiyecek konusuna şimdilik noktayı koyalım. Elbette başka yiyecekler de var kilo vermek ve yağ yakmak isteyenler için, onları da zaman zaman size anlatacağım. Şimdi sıra geldi yağ yakma konusunda etkili olan bir içeceği, yani konunun bonusuna!

Maça tozu: Ne mi bu içecek? Maça tozu ve onunla hazırlanan çay. Yağ yakma konusunda yeşil çaydan daha etkili olan Maça tozu, içerdiği kateşin sayesinde kilo vermek isteyenlere yardım elini uzatıyor. Üstelik maça tozunu isterseniz çay olarak tüketebilirsiniz, isterseniz de smoothie’lerinize ekleyebilirsiniz. Maça tozu ile ilgili ayrıntılı yazım da bu linkte.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.