ara öğün arşivleri - BERSU EKİNCİ

scale-403585_1920-1.jpg

22 Kasım 2019- Bersu Ekinci0

Aslında fazla kilolardan çabuk kurtulup zayıflamak için bir altın değnek kendi ellerinizde! Kolay zayıflamanın yolları var mı? Kilo vermek için ne yapmak gerekir? Fazla kilolardan kurtulmanın garantili yolları neler? Bunlar çevremde sık sık duyduğum sorular. Elbette sağlıklı beslenmek ve aktif bir hayat sürmek bunun kilit noktası. Bunun yanı sıra kolay zayıflamak için uymanız gereken altın kurallar var ki birazdan size bunları sıralayacağım. Özetle hayat tarzınızda yapacağınız bazı küçük ama sonucu büyük değişikliklerle amacınıza ulaşabilirsiniz. Kolay zayıflamak için uymanız gereken altın kurallar neler şimdi bunları birer birer hatırlatayım.


anaa.jpg

20 Kasım 2019- Bersu Ekinci0

Kilo vermek ya da kilo korumak söz konusu olduğunda ara öğün çok önemli bir ayrıntı haline geliyor. Bazen ana öğünlerde sağlıklı tercihler yapılıyor ama ara öğünlerde insan şaşırabiliyor. Sağlıklı beslendiğini zannederken aslında vücudunda yağ depolanmasına neden olacak besinler tüketebiliyor. Gelin bugün size bu konuda birkaç seçenek sunayım. Kilo aldırmayan sağlıklı ara öğün seçenekleri paylaşayım. Hepsi de hazırlanması fazla zaman istemeyen, bulunması kolay malzemeler içeren seçenekler bunlar. Üstelik de kilo verme amacını olumsuz da etkilemiyor. O zaman lafı çok uzatmadan başlayayım kilo aldırmayan sağlıklı ara öğün seçenekleri konusuna.


anaana.jpg

18 Eylül 2018- Bersu Ekinci0

Bazen insan yiyeceklere o kadar eğilimli hale gelir ki ne yaparsa yapsın durmadan yemekten kendini alamaz. İşte bu durum; kilo vermek isteyenler için son derece tehlikeli. Eğer vücudumuza gerekli vitamin ve mineralleri bize sağlayacak besinlerden oluşan ana öğünler yersek günün geri kalanında tüketeceğimiz besinleri de dengeleyebiliriz. İşte bu noktada görev ara öğünlere düşüyor. Bugün size iştah kapatan ara öğün seçenekleri hakkında birkaç ipucu vereceğim, bazı önerilerde bulunacağım. Böylece hem diğer ana öğüne kadar iştahınızı kontrol edebileceksiniz hem de enerjiniz düşmeyecek. İşte iştah kapatan ara öğün seçenekleri.


a.jpg

29 Ağustos 2018- Bersu Ekinci0

Bir önceki yazımda sözünü ettiğim konunun üzerinde biraz daha durmak istiyorum. Tatil sezonu neredeyse bitti. Hafızamızda tatlı anılar , önümüzde bizi bekleyen yoğun bir çalışma ve günlük hayat temposu var.
Ve… Başlarda çok da umursamadığımız bir sorun: Tatilde alınan birkaç kilo. Şimdi size tatil kilolarından bir haftada kurtulun desem, büyük olasılıkla tatilden dönüp tartılan ve aldığı birkaç kiloyu gören
birçok kişi biraz daha dikkat kesilecektir.  Bu kez size daha somut ve ayrıntılı cümleler kuracağım. Evet… İlk anda kulağa inanılmaz gibi gelen bu cümleyi bir kez daha tekrarlıyorum: Tatil kilolarından bir haftada kurtulun. Nasıl mı olacak? işte böyle…


aanagodrsel.jpg

2 Temmuz 2018- Bersu Ekinci0

Evet, geldik önemli bir konuya… Sadece kilo verme sırasında değil, kilo koruma aşamasında da ara öğün tüketmek önemli. Bu sayede kan şekeri dengeniz bozulmaz ve bir sonraki öğüne açlık krizinin eşiğinde ulaşmamış olursunuz. Üstelik tüketilen sağlıklı ara öğünler metabolizma hızınızı da artırır. Peki kilo vermeye yardımcı olan ara öğün seçenekleri neler? Elbette sağlıklı zayıflamak için ara öğün tüketeceğiz ama bu konuda dikkatli davranmazsak kilo vermek şöyle dursun fazla yiyip kilo almamız bile olası. O halde gelin kilo vermeye yardımcı olan ara öğün seçenekleri hakkında bilgiler vereyim size.


ana.jpg

4 Haziran 2018- Bersu Ekinci0

Hayatı zorlaştırıp sağlığı tehdit eden fazla kilolardan kurtulmayı kim istemez ki! Hem de olabildiğince çabuk. Ama işte bu “çabuk” kısmının üzerinde biraz durmak istiyorum. Bugün, kilo verme sürecinde yapılan 10 büyük hata konusunda dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan söz etmek istiyorum size. Çünkü bazen insan fazla kilolarından bir an önce kurtulmak isterken aslında tam tersi etki gösteren hatalar yapabiliyor. Gelin şimdi size kilo verme sürecinde yapılan 10 büyük hata neler kısaca anlatayım.


5-4.jpg

4 Mayıs 2018- Bersu Ekinci0

Kilo mu vermek istiyorsunuz? Meyve yiyin. Kolesterol sorununuz mu var? Meyve yiyin. Evet, güzel bir yardımcı çözüm olabilir ama bu konuda meyve nasıl ve ne zaman yenir ayrıntısını da atlamamak gerekir. Çünkü bazı meyveleri tükettiğinizde vücudunuza gereksiz miktarda şeker yüklemesi yapmış olabilirsiniz. Ya da meyve tüketerek sağlıklı beslendiğinizi düşünürken hiç farkına varmadan tam tersini yapıp sağlığınıza zarar verebilirsiniz. İşte bu yüzden meyve nasıl ve ne zaman yenir konusuna ayrı bir başlık açmayı düşündüm. Şimdi biraz daha yakından bakalım mı meyve nasıl ve ne zaman yenir sorusunun yanıtlarına.


ANA.jpg

3 Ocak 2018- Bersu Ekinci0

Bazı insanlar ne yerlerse yesinler kolay kilo almazken bazıları da kelimenin tam anlamıyla “su içseler” yarar. Peki bunun neden olduğunu hiç düşündünüz mü? Eğer herhangi bir sağlık sorunu yoksa bunun nedeni metabolizma hızıdır büyük olasılıkla. Elbette metabolizma hızı bir anlamda bir insanın kaderidir. Yani ailenizden mirastır. Ama bir yere kadar. Özetle doğru besinleri tüketerek metabolizma hızınızı yükseltebilirsiniz. Peki metabolizmayı hızlandıran yiyecekler nelerdir? Metabolizmayı nasıl hızlandırabiliriz?


shutterstock_176372081-1-e1489737983338.jpg

17 Mart 2017- Bersu Ekinci0

Kilo veremiyor musunuz? Çabuk acıkıyor, sürekli açlık hissediyor, özellikle de tatlı yiyeceklere mi aşeriyorsunuz? Sebebi, insülin direnci olabilir. Kan şekerini dengelemenin yollarını bilirseniz hem genel sağlığınızı koruyacak hem de zayıflayabileceksiniz. Basit hayat değişiklikleriyle sağlıklı kalmak elinizde…


2gun-1.jpg

23 Ocak 2017- Bersu Ekinci0

Hafta sonunun yorgunluğu ve yükünü, pazartesi size önerdiğim ödem söktürücü, yağ yakıcı detoks etkili mönü 1. gün ile atmaya başlamıştık. Kendinizi daha iyi hissettiğinizi biliyorum.
Bugün ikinci gündeyiz ve detoks etkili mönü 2. gün ile devam ediyoruz…